اطلاعات نمایشگاهی

نقش مراکز نمایشگاهی مهممراکز نمایشگاهی یکی از ارکان صنعت نمایشگاهی می‌باشد و به مکان و محل ایجاد و اجرای نمایشگاه اطلاق می‌شود وعموماً دارای ابنیه و ساختمان‌های اداری و خدماتی وسالن‌های نمایشگاهی بوده و خدمات تخصصی نمایشگاهی ارایه می‌نماید که به برخی ازموارد مذکور به شرح ذیل اشاره می‌گردد:

  • سالن‌های نمایشگاهی با معماری متناسب فعالیت‌های نمایشگاهی
  • سالن‌های همایش و جلسات وVIP  با ظرفیت‌های متفاوت
  • مراکز ارایه خدمات رفاهی (حمل و نقل، تغذیه، استراحت، خدمات ICT و...)
  • مراکز ارایه خدمات تخصصی نمایشگاهی (غرفه‌سازی و غرفه‌آرایی، امور گمرک و ترخیص، چاپ و...)
  • مراکز اطلاع‌رسانی (نفرات راهنما، کیوسک‌های اطلاع‌رسانی الکترونیکی و سیستم صوتی مناسب و..)
  • اامکانات ایمنی و بهداشتی و امنیتی

البته موقعیت مکانی نمایشگاه از لحاظ دوری و نزدیکی به بازار تولید و مصرف مرتبط با موضوع نمایشگاه و همچنین سهولت دسترسی بازدیدکنندگان و امکانات اشاره شده فوق‌الذکر و سایر تسهیلات و خدمات جانبی اعم از امکانات اقامتی در مجاورت نمایشگاه  و مراکز توریستی و وضعیت آب و هوایی شهر یا کشور مورد نظر نیز در انتخاب این مرکز برای مجریان نمایشگاه‌ها حائز اهمیت می‌باشد.

همچنین درانتخاب مراکز نمایشگاهی میبایست به الزامات و شرایط تعیین شده براساس نوع نمایشگاه نیز دقت شود. بطور مثال برگزاری نمایشگاه تجاری بین‌المللی با حضور 500 شرکت‌کننده  مستلزم امکانات و خدمات خاصی است  که می‌باید در هنگام انتخاب مراکز نمایشگاهی مختلف مدنظر قرار گیرد.

در کشور ما در اکثر مراکز استانها و در برخی از شهرستانها مراکز نمایشگاهی با مالکیت دولتی و یا خصوصی احداث شده است که می‌توان به شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران، مرکز نمایشگاهی مشهد، مرکز نمایشگاهی تبریز، اصفهان و همدان و شیراز و.. اشاره نمود که با ابعاد و متراژ و نیز امکانات و خدمات متفاوت با همکاری مجریان نمایشگاهی اقدام به برگزاری نمایشگاه و ارایه خدمات نمایشگاهی می‌نمایند.

البته در برخی از موارد مراکز نمایشگاهی در نقش مجریان نمایشگاهی نیز بصورت توأم ایفای نقش می کنند.

 تماس با ما

تامین منابع انسانی: 09214376162

پست الکترونیک: hr@messe.ir

-------------------------------------------------

دفتر مرکزی: 02136619525

پست الکترونیک:  info@messe.ir

-------------------------------------------------

آدرس: تهران، میدان بهارستان، خیابان صفی علیشاه، پلاک68، واحد 6